![](https://static.wixstatic.com/media/c272d3_cd6b1fe457494e5e89cad21e8b662f6a~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_98,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/c272d3_cd6b1fe457494e5e89cad21e8b662f6a~mv2.jpg)
Ένα απίστευτο περιστατικό συνέβη την περασμένη Τρίτη σε νηπιαγωγείο στον Άγιο Δημήτριο Αττικής
Σύμφωνα με πληροφορίες ένα αγοράκι 6 ετών διέφυγε της προσοχή των εκπαιδευτικών, βγήκε από το νηπιαγωγείο όπου βρισκόταν, εντοπίστηκε μετά από λίγη ώρα από περαστικούς και μεταφέρθηκε στο αστυνομικό τμήμα.
Όταν ο πατέρας του εξάχρονου παιδιού έφτασε στο νηπιαγωγείο να παραλάβει το παιδί του, ενημερώθηκε πως ο γιος του δεν βρισκόταν εκεί. Ανήσυχος, ο πατέρας του παιδιού κάλεσε την αστυνομία.
Ευτυχώς, περαστικοί που αντίκρισαν τον εξάχρονο να περιφέρεται μόνος και αβοήθητος δεν αδιαφόρησαν και μετέφεραν το παιδάκι στο αστυνομικό τμήμα. Ο πατέρας του παιδιού ενημερώθηκε σχετικά και πήγε στο Τμήμα να παραλάβει τον γιο του.
Η διευθύντρια του νηπιαγωγείου και μια ακόμη νηπιαγωγός συνελήφθησαν για έκθεση ανηλίκου σε κίνδυνο.